Beykoz Haşere İlaçlama

.

Nüfus: 241.833
Nüfus Yoğunluğu: 1010,92 kişi/km2
Yüzölçümü: 239,22 km2
Mahalle Sayısı: 25
Köy Sayısı: 21
Koordinatlar: 41°09’55, 29°11’04

Beykoz Boğaziçi’nin kuzey kesiminde Anadolu yakasında Küçüksu deresi ile Anadolu Kavağı arasında yer alan; merkeziyle olduğu kadar çevre köyleri, ormanları ve korularıyla da ünlü bir yerleşim yeridir. Doğusunda Şile batısında İstanbul Boğazı Kuzeyinde Karadeniz, Güneyinde Üsküdar, Ümraniye, Kartal ve Sultanbeyli ilçeleri bulunur. Beykoz ilçesi eskiden Üsküdar’a bağlı bir yerleşim yeriydi. Cumhuriyet döneminde Üsküdar ilçesinden ayrılarak, ayrı bir ilçe olmuştur.

Beykoz Tarihi :
İstanbul’un incisi Beykoz çok uzun bir tarihsel geçmişe sırtını dayamaktadır. Beykoz’un tarihine ilişkin olarak bilinen en eski tarih M.Ö. 700’lerdir. Bu dönemde deniz yoluyla gelip Beykoz’u kendilerine yurt edinen Traklar, Beykoz’da yerleştiği bilinen ilk halk olarak karşımıza çıkar. Traklar Beykoz’a geldiklerinde, kralları Amikos’un ismine binaen, buraya “Amikos” adını vermişlerdir. Amikos, Beykoz’un bilinen en eski adıdır.

M.S. 395 yılında Roma İmparatoru Büyük Teodosyus imparatorluğu, Doğu Roma İmparatorluğu (Bizans) ve Batı Roma İmparatorluğu olarak ikiye bölene dek Roma İmparatorluğu sınırları içerisinde yer alan Beykoz, bu tarihten itibaren Bizans İmparatorluğunun egemenliği altına girer.

İstanbul’un Fatih Sultan Mehmed tarafından fethinden 51 yıl önce, Beykoz (Amikos) Yıldırım Bayezid tarafından Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırları içerisine dahil edilir. Muhteşem dereleri, birbirinden güzel mesire yerleri, bereketli toprakları, cömert denizi ve aynı zamanda geniş bir av sahası da olan yemyeşil ormanlarıyla bir masal kentini andıran Beykoz, Osmanlı Devleti tarihinde önemli bir yere sahiptir. Av alanlarının uygunluğu münasebetiyle Osmanlı yönetici sınıfının gözde mekanlarından birisi olmuştur Beykoz. Padişah başta olmak üzere avın kendileri için bir tutku olduğu saray erkanı, Osmanlı’nın son dönemlerine dek Beykoz’u kendilerine mesken tutmuşlardır.

Tarihi ve Turistik Mekanları:

Yalıköy: İstanbul Boğazı’nın Anadolu yakasında bulunan Beykoz şehri bir koy etrafına kurulmuştur.

Beykoz Merkez: Beykoz Merkez mahallesi Yalıköy mahallesinin hemen yanıbaşında yer alır. Beykoz Merkez mahallesi tarih boyunca oldukça zengin bir etnik ve kültürel yapıya sahip olmuştur.

Anadoluhisarı: Beykoz sınırları içerisinde yer alan Anadoluhisarı semti Boğaziçi’nin Anadolu yakasındaki bir başka İstanbul incisidir.

Kanlıca: Kanlıca, her İstanbullunun zihninde şu ya da bu biçimde, en fazla da meşhur yoğurduyla yer etmiştir.

Çubuklu: Beykoz’un güzel mahalleleri arasında sayılması gereken bir diğer semt de Çubuklu’dur.

Paşabahçe: Beykoz’un güneydoğusunda, Çubuklu’nun alt yanında yer alan Paşabahçe, ilçemizin bir başka güzel mahallesidir.

Anadolukavağı: İsmini yöresindeki devasa boyutlu ağaçlardan aldığı söylenilen Anadolukavağı, kendine özgü doğasını korumayı başarabilmiş, tarihsel zenginliklerle kuşanmış bir Beykoz yakutudur.

Beykoz’un Köyleri: Beykoz biribirinden muhteşem köylerden müteşekkil bir yerleşim birimidir.

Poyrazköy Polonezköy: Poyrazköy, Beykoz ilçesinin en meşhur köylerinden birisidir. Tipik bir balıkçı köyü olan Poyrazköy turistlerin de uğrak yeridir.

İlaçlama şirketleri arasında lider olan Pak-İş İlaçlama, bu ilçenin tüm semt ve mahallelerinde kaliteli şekilde ve ekonomik ilaçlama fiyatları ile hizmet vermektedir. Başta BEYKOZ olmak üzere İSTANBUL ‘un diğer tüm semtlerinde garantili ilaçlama hizmeti almak için Pak-İş İlaçlama firmasını 7/24 arayabilirsiniz. İlaçlama hizmetlerimiz, %100 müşteri memnuniyetine dayalı ve bu ölçüde garantilidir.

Beykoz böcek ilaçlama : Acarkent böcek ilaçlama servisi, Yalıköy böcek ilaçlama servisi, Anadolu Feneri böcek ilaçlama servisi, Anadolu Hisarı böcek ilaçlama servisi, Anadolu Kavağı böcek ilaçlama servisi, Askeri Bölge böcek ilaçlama servisi, Baklacı böcek ilaçlama servisi, Beykoz Konakları böcek ilaçlama servisi, Camlıbahçe böcek ilaçlama servisi, Çavuşbaşı böcek ilaçlama servisi, Çengeldere böcek ilaçlama servisi, Çiftlik böcek ilaçlama servisi, Çiğdem böcek ilaçlama servisi, Çubuklu böcek ilaçlama servisi, Göksu böcek ilaçlama servisi, Göztepe böcek ilaçlama servisi, Gümüşsuyu böcek ilaçlama servisi, İncirköy böcek ilaçlama servisi, Kanlıca böcek ilaçlama servisi, Kavacık böcek ilaçlama servisi, Merkez böcek ilaçlama servisi, Ortaçeşme böcek ilaçlama servisi,Yakacık böcek ilaçlama servisi, Paşabahçe böcek ilaçlama servisi, Polenezköy böcek ilaçlama servisi, Poyrazköy böcek ilaçlama servisi, Riva böcek ilaçlama servisi, Rüzgarlıbahçe böcek ilaçlama servisi, Soğuksu böcek ilaçlama servisi, Tokatköy böcek ilaçlama servisi, Yavuz Selim böcek ilaçlama servisi, Yeni semtlerinde Pak-İş İlaçlama olarak haşere, böcek için ilaçlama yapmaktayız.

 

Pak-İş İlaçlama Böcek ilaçlama hizmeti içerisinde ilaçlama yaptığımız böcekler; fare , kara fatma, hamam böceği, tahta kurusu, lağım faresi,fare,kalorifer böceği, oryantal hamam böceği, alman hamam böceği, hamamböceği, amerikan hamam böceği, çiyan, bit, pire ilaçlama, çıyan, kene, fare, akrep, örümcek, kuş piresi, arı , eşek arısı, kırk ayak, yılan, tahta kurdu, ağaç kurdu, kırkayak, tespihböceği, tesbihböceği, tespih böceği, tesbih böceği, güve, çekirge, gümüş böceği, ev faresi, çatı faresi, fındık faresi, pire ilacı vb. şeklindedir.

Yorum ekle

Başa DönCall Now Button